| Product Code | 21KWH |
|---|---|
| Outlet Socket | 3*15A-230V |
| Inverter | 1*48V/10000VA |
| Inlet | 15A-230V |
| Battery Nominal Voltage | 51.2 VDC |
| Nominal Voltage | 24V |
|---|---|
| Rated Capacity | 6Ah |
| Energy | 144Wh |
| Resistance | ≤60mΩ |
| Efficiency | 0.98 |
| BMS Supports Serial Number | 8S~16S |
|---|---|
| Support Ontinuous Current | 100A |
| NTC Quantity | 2 Channels Built-in 4 Channels External |
| Switch Function | Standard |
| Pre-discharge Function | Standard |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Capacity | 460Ah/Customized |
| Battery Pack Weight | 980kg |
| Product Size | 1030x630x627mm |
| Cell | LifePo4 Lithium Battery |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Dimension(W×D×H),Include Handle | 650×140×450mm |
| Weight | 135±5kg |