| Chemical Formula | Lithium Titanate Oxide |
|---|---|
| Voltage | 12V |
| Rated Capacity | 75Ah |
| Energy | 900Wh |
| Cycle Life | >10000cycles @1C,80% DOD |
| Chemical Formula | Lithium Titanate Oxide |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Rated Capacity | 7.8Ah |
| Energy | 187.2Wh |
| Cycle Life | >10000cycles @1C,80% DOD |
| Cycle Life@25℃,1C | ≥2000 Times |
|---|---|
| Discharge Temperature | -30-60 |
| Rated Capacity (Ah) | 50 |
| Voltage Platform.(V) | 3.2 |
| Capacity Retention 25℃,100%SOC,30days | ≥96% |
| Energy | 900Wh |
|---|---|
| Weight | 14.2KG |
| Dimension(L×W×H) | 307x169x208mm |
| Terminal Type | M8 |
| Battery Housing | ABS |
| Nominal Voltage | 60.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 118Ah |
| Energy | 7174.4Wh |
| Resistance | ≤28.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 11Ah |
| Energy | 140.8Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 8.8Ah |
| Energy | 112.6 Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 6.6Ah |
| Energy | 84.5 Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 4.4Ah |
| Energy | 56.3Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 2.2Ah |
| Energy | 338Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |