| Voltage | 48V |
|---|---|
| Capacity | 20Ah |
| Energy | 960Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Effciency | ≥0.98 |
| RV Lithium Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 76.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 250Ah |
| Energy | 19200Wh |
| Resistance | ≤ 14.4mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 110Ah |
| Rated Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Nominal Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 460Ah |
| Battery Energy | 5888Wh |
| Resistance | ≤15mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Payment Terms | T/T |
|---|---|
| Supply Ability | 5000 Units per month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ECOLITE |
| Model Number | YKN-BMS4S |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 300Ah/3840Wh |
| Cut-off Voltage | 10V |
| Max.Discharge Current | 250A Continuous |
| Maximum Charging Current | 200A Per Battery |
| Battery Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Battery Rated Capacity | 314Ah |
| Energy | 8038Wh |
| Internal Resistance | ≤20mΩ |
| Cycle Life | >8000cycles @0.5C,80% DOD |
| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 52Ah |
| Energy | 2496Wh |
| Parallel | 40P20S |
| Cycle Life | >10000 |