| Nominal Voltage | 358.4V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 35.85KWh |
| Resistance (Single Battery Box) | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 690Ah |
| Energy | 8832Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Cycle Life | >4000cycles @1C,80% DOD |
| Weight | 27kg |
|---|---|
| Terminal Type | M8 |
| Battery Housing | ABS |
| Housing Protection | IP67 |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Charging Voltage(V) | 14.6V |
| Chemistry | Lithium Iron Phosphate(LiFePO4) |
| Operating Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Charging Temperature | -10℃ To 50℃ |
| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Charging Voltage(V) | 14.6V |
| Operating Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Storage Temperature | -20 ℃ To 60℃ |
| Charging Temperature | -10℃ To 50℃ |
| Chemistry | Lithium Iron Phosphate(LiFePO4) |
|---|---|
| Battery Voltage(V) | 12.8V |
| Charging Voltage(V) | 14.6V |
| Operating Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Housing Protection | IP65 |
| Model | LTO Battery Cell |
|---|---|
| Capacity | 1500mAh |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Battery Type | Lithium Titanate Battery Cell |
| Work Temperture | -40℃~+65℃ |
| Model | LTO Battery Cell |
|---|---|
| Capacity | 1500mAh |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Battery Type | Lithium Titanate Battery Cell |
| Work Temperture | -40℃~+65℃ |
| Brand | Ecolite |
|---|---|
| Chemical Formula | LTO Battery Pack |
| Color | Blue |
| Nominal Voltage | 24V |
| Rated Capacity | 3.9Ah |
| Norminal Voltage | 2.4V |
|---|---|
| Rated Capacity | 1300mAh(1C@1.0V) |
| Weight | 39.0±0.3g |
| Internal Resistance At 1000Hz | ≤20mΩ(full Charge) |
| Maximum Continuous Discharge Current | 10C(13A)@1.0V |