| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Rated Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 105Ah |
| Nominal Energy | 5376Wh |
| Resistance | ≤45mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cell Specifications | 4 Series Of Lithium Iron Phosphate Cells |
|---|---|
| Interface Type | Charge And Discharge Are Both At The Same Port |
| Charge Voltage | 14.6V |
| Voltage Range | 9.6~15V |
| Continuous Charging Current | ≤150A |
| RatedVoltage | 24V |
|---|---|
| Rated Capacity | 7.8Ah |
| Energy | 187.2Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >10000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Product Weight | 3kg |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 24.2Ah |
| Rated Energy | 309.8Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Model | JS-LFP12.8V80Ah |
|---|---|
| Housing Material | ABS |
| Max.Pulse Discharge Current(3 Sec) | 1000A |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Weight | 11.5kg |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 1920Wh |
| Internal Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Usage Scenario | Solar Tracker Battery |
|---|---|
| Chemical Formula | Lithium Iron Phosphate |
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 4.5Ah |
| Energy | 115.2Wh |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Battery Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Cycle Life(25℃,0.5C/0.5C,100%DOD) | >4000cycles @0.5C,80% DOD |