| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 460Ah/Customized |
| Rated Energy | 23552Wh |
| Product Weight | 980kg |
| Dimension | 1030x630x627mm |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 690Ah |
| Battery Energy | 8832Wh |
| Housing Protection | IP65 |
| Discharge Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Energy Storage System Code | 21KWH |
|---|---|
| Inverter | 16A-230V |
| Battery Nominal Voltage | 51.2 VDC |
| Battery Rated Capacity | 410Ah |
| Energy | 21.5KWh |
| Battery Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Nominal Voltage | 38.4V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Internal Resistance | ≤60mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 600Ah |
| Nominal Energy | 7680Wh |
| Inner Resistance | ≤50mΩ |
| Pulse Discharge Current | Pulse Discharge Current |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Rated Energy | 5120Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 3840Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 70Ah |
| Energy | 896Wh |
| Resistance | ≤7mΩ |
| Efficiency | ≥98% |