| Battery Model | 12V 200AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 150A |
| Iner Resistence | <65mΩ |
| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Nominal Capacity | 560Ah |
| Rated Energy | 7168Wh |
| Self Discharge | <5% Per Month |
| Product Class | IP67 |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Battery Nominal Voltage | 12.8V |
| Battery Rated Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 560Ah |
| Nominal Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >6000cycles @0.5C,80% DOD |
| Battery Voltage | 76.8V |
|---|---|
| Battery Nominal Capacity | 150Ah |
| Rated Energy | 11520Wh |
| Inner Resistance | ≤30mΩ |
| Self Discharge | <3% Per Month |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 150Ah |
| Energy | 1920Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 100Ah |
| Energy | 1280Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Efficiency | ≥98% |
| Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity | 110Ah |
| Rated Energy | 1408Wh |
| Internal Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate |
|---|---|
| Cell Material | LiFePo4 |
| Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 42Ah |
| Energy | 1075Wh |
| Battery Voltage | 48V |
|---|---|
| Capacity | 400Ah/Customized |
| Battery Pack Weight | 1025±20kg |
| Product Size | 985x620x600mm |
| Cell | LifePo4 Lithium Battery |