| Weight | 57kg |
|---|---|
| Size | 575×421×387mm |
| Battery Capacity | 5120Wh 51.2V100Ah |
| Protection Grade | IP54 |
| AC Charging | 1168W,58.4V20A |
| Supports Serial Number | 8S~16S |
|---|---|
| Support Ontinuous Current | 100A |
| NTC Quantity | 2 Channels Built-in 4 Channels External |
| Equalization Function | Passive Equalization |
| Charging Current Limiting Function Standard | Standard |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 18Ah |
| Energy | 216Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Basic Parameters | LFP 29.2V25A |
|---|---|
| Weight | 2.05Kg |
| Dimension(LxWxH) | 283x142x64mm |
| Continuous Out-put Power | 730W |
| IP Protection | IP20 |
| Supports Serial Number | 8S~16S |
|---|---|
| Support Ontinuous Current | 100A |
| NTC Quantity | 2 Channels Built-in 4 Channels External |
| Equalization Function | Passive Equalization |
| Charging Current Limiting Function Standard | Standard |
| Battery Width(mm) | 140.2±0.5 |
|---|---|
| Battery Height H1(No Pole Mm) | 157.2±0.5 |
| Battery Height H2(Including Pole Mm) | 160.0±0.5 |
| Battery Thickness T(Free State Mm) | 24.0±0.5 |
| Positive Plate Edge To Shell EdgeD1 | 12.3±0.5 |
| Battery Width(mm) | 140.2±0.5 |
|---|---|
| Battery Height H1(No Pole Mm) | 157.2±0.5 |
| Battery Height H2(Including Pole Mm) | 160.0±0.5 |
| Battery Thickness T(Free State Mm) | 24.0±0.5 |
| Positive Plate Edge To Shell EdgeD1 | 12.3±0.5 |
| Basic Parameters | LFP 14.6V50A |
|---|---|
| Weight | 2.05Kg |
| Dimension(LxWxH) | 283x142x64mm |
| Continuous Out-put Power | 730W |
| IP Protection | IP20 |
| Basic Parameters | LFP 14.6V50A |
|---|---|
| Products Weight | 2.05Kg |
| Products Dimension(LxWxH) | 283x142x64mm |
| Continuous Out-put Power | 730W |
| IP Protection | IP20 |