| Battery Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Capacity | 460Ah/Customized |
| Battery Pack Weight | 980kg |
| Product Size | 1030x630x627mm |
| Cell | LifePo4 Lithium Battery |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 80Ah |
| Battery Energy | 1024Wh |
| Battery Weight | 11.5kg |
| Continuous Discharge Current | 80A |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 304Ah |
| Energy | 3891.2Wh |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cycle Life | >3000cycles @1C,80% DOD |
| Application Scenarios | Warehouse、logistics AGV |
|---|---|
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Rated Capacity | 50Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 80Ah |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Resistance | ≥98% |
| Standard Charge | CC/CV |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 15Ah |
| Energy | 384Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Energy Storage System Code | 21KWH |
|---|---|
| Outlet Socket | 1*48V/10000VA |
| Inverter | 16A-230V |
| Inlet | 15A-230V |
| Battery Nominal Voltage | 51.2 VDC |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Solar Tracker Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 42Ah |
| Energy | 1075.2Wh |
| Cycle Life(1C,80%DOD,25℃) | >2000cycle @1C,80%DOD |
| Battery Senario | Solar Street Light Battery |
| Battery Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >3000cycles @1C.80% DOD |