| Application Scenarios | Warehouse、logistics AGV |
|---|---|
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Rated Capacity | 50Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 1280Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Rated Voltage | 48V 51.2V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage | 72V |
| Rated Capacity | 300Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage | 72V |
| Rated Capacity | 300Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 50Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤48mΩ |
| Cycle Life | >4000cycles |
| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 1920Wh |
| Internal Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Nominal Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Rated Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 100Ah |
| Nominal Energy | 5120Wh |
| Communication | RS485/RS232 |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage | 72V |
| Rated Capacity | 300Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |