| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >6000cycles @0.5C,80% DOD |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 304Ah |
| Energy | 3891.2Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Model | 12V 150AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 150A |
| Composed Type | In Parallels And Series |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 15.4Ah |
| Energy | 197.1Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 7680Wh |
| Cycle Life | >4000cycles @0.5C,80% DOD |
| Max. Modules In Series/Parallel | 16S/3P |
| Battery Type | LiFePO4 |
|---|---|
| Battery Voltage | 12.8V |
| Battery Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Model | JS-LFP12.8V80Ah |
|---|---|
| Housing Material | ABS |
| Max.Pulse Discharge Current(3 Sec) | 1000A |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Weight | 11.5kg |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Nominal Energy | 1024Wh |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Cell In Series/Parallel | 4S/4P |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 460Ah |
| Energy | 5888Wh |
| Resistance | ≤15mΩ |