| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 1920Wh |
| Internal Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 2048Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 4.4Ah |
| Energy | 56.3Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 120Ah |
| Energy | 1536Wh |
| Resistance | ≤65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Key Parameters Item | 12.8V 100Ah |
|---|---|
| Rated Capacity | 1280Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25 |
| Weight | 10.1kg |
| Terminal Type | M8 |
| Model | 12V 120AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 120A |
| Composed Type | In Parallels And Series |
| Model | 12V 200AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 150A |
| Composed Type | In Parallels And Series |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Product Weight | 10.1kg |
| Terminal Type | M8 |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25 |
| Rated Capacity | 1280Wh |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 8.8Ah |
| Energy | 112.6 Wh |
| Cycle Life | >3000cycles @1C,80% DOD |
| Self Discharge | 2% Per Month |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 600Ah |
| Energy | 7680Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |