| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5.12KWh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5.12KWh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| BMS High Temperature Cut-off | 65 ℃ |
|---|---|
| Terminal Type | M8 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Product Category | LiFePO4 Lithium Battery |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Battery Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 4096Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 70Ah |
| Energy | 896Wh |
| Dimension(W×D×H) | 279×175×189mm |
| Cell Type-Chemistry | Lifepo4 Cell |
|---|---|
| Voltage | 12.8V |
| Capacity | 560Ah |
| Rated Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cell Type-Chemistry | Lifepo4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 76.8V |
| Battery Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 11520Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cell Type | LiFePO4 Lithium Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 38.4V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Dimension(W×D×H) | 532×207×215mm |
| Battery Type | Marine LifePO4 Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 690Ah |
| Energy | 8832Wh |
| Cycle Life | >4000cycles@1C,80% DOD |
| Chemistry | LiFePO4 |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Dimensions | 640x245x220mm |