| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Lithium Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560wh |
| Dimension(W×D×H) | 507×201.5×215mm |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Lithium Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Nominal Capacity | 560Ah |
| Rated Energy | 7168Wh |
| Inner Resistance | ≤30mΩ |
| Self Discharge | <5% Per Month |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560wh |
| Internal Resistance | ≤45mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cell Type | LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Nominal Capacity | 6000mAh |
| Case | Stainless |
| Operating Temperature | -20°C To 60°C |
| Product Type | Marine Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Rated Nominal Capacity | 100Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Dimension(W×D×H) | 460×480×133mm |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 3840Wh |
| Dimension(L×W×H) | 520×269×220mm |
| Dimension(L×W×H) | 20.47×10.59×8.66'' |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Nominal Capacity | 6000mAh |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.65V |
| Standard Charge Current | 0.5 C |
| Tandard Discharge Current | 0.5 C |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 41.8Ah |
| Energy | 535Wh |
| Resistance | ≤65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V 120Ah |
|---|---|
| Nominal Capacity | 120Ah |
| Rated Energy | 1536Wh |
| Internal Resistance | ≤65mΩ |
| Dimensions | 446x198x208mm |