| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 20Ah |
| Energy | 960Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Max. Modules In Series/Parallel | 15S/3P |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 125Ah |
| Energy | 1600Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Supports Serial Number | 8S |
|---|---|
| Interface Type | Charge And Discharge Are Both At The Same Port |
| Charging Voltage | 29.2V |
| Cell Voltage Range | 19.2~30V |
| Continuous Charging Current | ≤200A |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 3.2 V |
|---|---|
| Nominal Capaicty | 3800mAh |
| AC Internal Resistance | ≤25mΩ |
| Capacity Range | 3700~3900mAh |
| Max Charge Current | 3.8A |
| Nominal Voltage | 3.2 V |
|---|---|
| Nominal Capaicty | 3800mAh |
| AC Internal Resistance | ≤25mΩ |
| Capacity Range | 3700~3900mAh |
| Max Charge Current | 3.8A |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 1024Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 80Ah |
| Energy | 1024Wh |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Cell In Series/Parallel | 4S/4P |
| Usage Scenario | Solar Tracker Battery |
|---|---|
| Chemical Formula | Lithium Iron Phosphate |
| Battery Voltage | 25.6V |
| Capacity | 6Ah |
| Energy | 153.6Wh |
| Solar Tracker Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Battery Capacity | 9Ah |
| Energy | 230.4Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Dimension(W×D×H) | 192x128x75mm |