| Product Parameters | LFP 29.2V25A |
|---|---|
| Maximum Output Power | 730W |
| Input Voltage | AC220V~240V |
| Input Frequency | 47~63Hz |
| Output Voltage | DC20V-DC29.2V |
| Rated Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 2048Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cell Type-Chemistry | Lifepo4 Cell |
|---|---|
| Voltage | 12.8V |
| Capacity | 560Ah |
| Rated Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cell Type-Chemistry | Lifepo4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 76.8V |
| Battery Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 11520Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Capacity | 42Ah |
| Energy | 1075.2Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | >98% |
| Rated Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 105Ah |
| Nominal Energy | 5376Wh |
| Resistance | ≤45mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Capacity | 300Ah/3840Wh |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Cut-off Voltage | 10V |
| Dimension(L*W*H)) | 387×206.5×409mm |
| Weight | 32Kg |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 70Ah |
| Energy | 896Wh |
| Resistance | ≤7mΩ |
| Product Type | Marine Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Rated Nominal Capacity | 100Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Dimension(W×D×H) | 460×480×133mm |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 70Ah |
| Energy | 896Wh |
| Resistance | ≤7mΩ |
| Efficiency | ≥98% |