| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Solar Tracker Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Battery Nominal Voltage | 12.8V |
| Battery Rated Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Dimension(W×D×H),Include Handle | 650×140×450mm |
| Weight | 135±5kg |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5.12KWh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Energy Storage System Code | 21KWH |
|---|---|
| Inverter | 16A-230V |
| Battery Nominal Voltage | 51.2 VDC |
| Battery Rated Capacity | 410Ah |
| Energy | 21.5KWh |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate |
|---|---|
| Cell Material | LiFePo4 |
| Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 42Ah |
| Energy | 1075Wh |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 560Ah |
| Cycle Life | >6000cycles @0.5C,80% DOD |
| Housing Protection | IP65 |
| Communication | Bluetooth |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 80Ah |
| Energy | 1024Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 1024Wh |
| Resistance | ≤60mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |