| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 1920Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 15Ah |
| Energy | 384Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 60.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 4864Wh |
| Resistance | ≤33mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 2048Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 6.6Ah |
| Energy | 84.5 Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 80Ah |
| Energy | 2048Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| BMS High Temperature Cut-off | 65 ℃ |
|---|---|
| Terminal Type | M8 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Product Category | LiFePO4 Lithium Battery |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity | 110Ah |
| Rated Energy | 1408Wh |
| Internal Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Model | 12V 200AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 150A |
| Iner Resistence | <65mΩ |