| Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 80Ah |
| Energy | 1024Wh |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Cell In Series/Parallel | 4S/4P |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 125Ah |
| Energy | 1600Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Type | Marine LifePO4 Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 690Ah |
| Energy | 8832Wh |
| Cycle Life | >4000cycles@1C,80% DOD |
| LiFePO4 Lithium Car Starter BatteryVoltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 70Ah |
| Energy | 896Wh |
| Resistance | ≤7mΩ |
| Efficiency | ≥98% |
| RV Lithium Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 620Ah |
| Energy | 7936Wh |
| Weight | 55kg |
| Housing Protection | IP65 |
| Golf Cart Battery Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 105Ah |
| Energy | 5376Wh |
| Resistance | ≤45mΩ |
| Cycle Life | >4000cycles Remaining Capacity>80% |
| RV Lithium Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 620Ah |
| Energy | 7936Wh |
| Housing Protection | IP65 |
| Communication | Bluetooth,Can, RS485 |
| Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 600Ah |
| Energy | 7680Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Product Code | 21KWh |
|---|---|
| Outlet Socket | 3×15A-230V |
| Inlet | 15A-230V |
| Inverter | 1×48V/10000VA |
| Rated Inverter Power(Continuous) | 10kVA |
| Rated Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 100Ah |
| Nominal Energy | 5120Wh |
| Communication | RS485/RS232 |
| Efficiency | ≥0.98 |