| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 4.4Ah |
| Energy | 56.3Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Model | JS-LFP12.8V80Ah |
|---|---|
| Housing Material | ABS |
| Max.Pulse Discharge Current(3 Sec) | 1000A |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Weight | 11.5kg |
| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 20Ah |
| Energy | 960Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Effciency | ≥0.98 |
| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Nominal Capacity | 560Ah |
| Rated Energy | 7168Wh |
| Self Discharge | <5% Per Month |
| Product Class | IP67 |
| Nominal Voltage | 12V |
|---|---|
| Rated Capacity | 72Ah |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Energy | 864Wh |
| Cycle Life | >10000cycles @1C,80% DOD |
| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 52Ah |
| Energy | 2496Wh |
| Resistance | ≤ 65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 690Ah |
| Battery Energy | 8832Wh |
| Housing Protection | IP65 |
| Discharge Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Battery Capacity | 9Ah |
| Energy | 230.4Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Discharge Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Product Code | 20KWH |
|---|---|
| Nominal Voltage | 51.2 VDV |
| Energy | 20.48KWh |
| Dimension(L×W×H) | 1100×585×490mm |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
| Product Code | 21KWH |
|---|---|
| Outlet Socket | 3*15A-230V |
| Inverter | 1*48V/10000VA |
| Inlet | 15A-230V |
| Battery Nominal Voltage | 51.2 VDC |