| Basic Parameters | LFP 14.6V50A |
|---|---|
| Products Weight | 2.05Kg |
| Products Dimension(LxWxH) | 283x142x64mm |
| Continuous Out-put Power | 730W |
| IP Protection | IP20 |
| Rated Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >4000cycles@1C,80%DOD |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 1280Wh |
| Resistance | ≤65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Basic Parameters | EST5000 |
|---|---|
| Size | 575×421×387mm |
| Battery Capacity | 5120Wh 51.2V100Ah |
| Protection Grade | IP54 |
| USB-A | 5V3A,9V2A,12V1.5A,Max18W |
| Battery Width(mm) | 140.2±0.5 |
|---|---|
| Battery Height H1(No Pole Mm) | 157.2±0.5 |
| Battery Height H2(Including Pole Mm) | 160.0±0.5 |
| Battery Thickness T(Free State Mm) | 24.0±0.5 |
| Positive Plate Edge To Shell EdgeD1 | 12.3±0.5 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12V |
|---|---|
| Rated Capacity | 17Ah |
| Battery Energy | 204Wh |
| Cycle Life | >10000cycles @1C,80% DOD |
| Dimensions | 195x133x171mm |
| Nominal Voltage | 12V |
|---|---|
| Rated Capacity | 18Ah |
| Energy | 216Wh |
| Cycle Life | >10000cycles @1C,80% DOD |
| Dimensions(L×W×H)) | 165x126x175mm |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 280Ah |
| Energy | 14336Wh |
| Resistance | ≤30m Ω |
| Efficiency | ≥0.95 |