| Solar Tracker Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Battery Capacity | 9Ah |
| Energy | 230.4Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Dimension(W×D×H) | 192x128x75mm |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 600Ah |
| Energy | 7680Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 110Ah |
| Rated Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Capacity | 100Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Communication | RS485/RS232 |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Rated Energy | 5120Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 76.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 7680Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Weight | 57kg |
|---|---|
| Size | 575×421×387mm |
| Battery Capacity | 5120Wh 51.2V100Ah |
| Protection Grade | IP54 |
| AC Charging | 1168W,58.4V20A |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 6Ah |
| Energy | 153.6Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Efficiency | 0.98 |
| Basic Parameters | LFP 14.6V50A |
|---|---|
| Weight | 2.05Kg |
| Dimension(LxWxH) | 283x142x64mm |
| Continuous Out-put Power | 730W |
| IP Protection | IP20 |
| Battery Width(mm) | 140.2±0.5 |
|---|---|
| Battery Height H1(No Pole Mm) | 157.2±0.5 |
| Battery Height H2(Including Pole Mm) | 160.0±0.5 |
| Battery Thickness T(Free State Mm) | 24.0±0.5 |
| Positive Plate Edge To Shell EdgeD1 | 12.3±0.5 |