| Payment Terms | T/T |
|---|---|
| Supply Ability | 5000 Units per month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ECOLITE |
| Model Number | YKN-BMS4S |
| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 20Ah |
| Energy | 960Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Effciency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 24.2Ah |
| Rated Energy | 309.8Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Charging Voltage(V) | 14.6V |
| Chemistry | Lithium Iron Phosphate(LiFePO4) |
| Operating Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Charging Temperature | -10℃ To 50℃ |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 105Ah |
| Energy | 5376Wh |
| Resistance | ≤45mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 52Ah |
| Energy | 2496Wh |
| Parallel | 40P20S |
| Cycle Life | >10000 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 690Ah |
| Energy | 8832Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Cycle Life | >4000cycles @1C,80% DOD |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 105Ah |
| Energy | 5376Wh |
| Resistance | ≤45mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Chemical Formula | Lithium Titanate Oxide |
|---|---|
| Voltage | 12V |
| Rated Capacity | 75Ah |
| Energy | 900Wh |
| Cycle Life | >10000cycles @1C,80% DOD |
| Rated Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 105Ah |
| Energy | 5376Wh |
| Housing Protection | IP67 |
| Efficiency | ≥0.98 |