| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 560Ah |
| Nominal Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >6000cycles @0.5C,80% DOD |
| Usage Scenario | Solar Tracker Battery |
|---|---|
| Chemical Formula | Lithium Iron Phosphate |
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 4.5Ah |
| Energy | 115.2Wh |
| Norminal Voltage | 2.4V |
|---|---|
| Rated Capacity | 1300mAh(1C@1.0V) |
| Weight | 39.0±0.3g |
| Internal Resistance At 1000Hz | ≤20mΩ(full Charge) |
| Maximum Continuous Discharge Current | 10C(13A)@1.0V |
| Supports Serial Number | 8S~16S |
|---|---|
| Support Ontinuous Current | 100A |
| NTC Quantity | 2 Channels Built-in 4 Channels External |
| Equalization Function | Passive Equalization |
| Charging Current Limiting Function Standard | Standard |
| Usage Scenario | Solar Tracker Battery |
|---|---|
| Chemical Formula | Lithium Iron Phosphate |
| Battery Voltage | 25.6V |
| Capacity | 6Ah |
| Energy | 153.6Wh |
| Voltage | 38.4V |
|---|---|
| Capacity | 100Ah |
| Internal Energy | 3840Wh |
| Cycle Life | >3000cycles @1C.80% DOD |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Battery Rated Capacity | 314Ah |
| Energy | 8038Wh |
| Internal Resistance | ≤20mΩ |
| Cycle Life | >8000cycles @0.5C,80% DOD |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 2.2Ah |
| Energy | 338Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 18Ah |
| Energy | 216Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |