| Battery Type | Lithium-ion |
|---|---|
| Material | LiFePo4 |
| Battery Capacity | 12.8V 80Ah |
| Energy | 1024Wh |
| Cycle Life | >4000cycles @1C,80% DOD |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Nominal Capacity | 6000mAh |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.65V |
| Standard Charge Current | 0.5 C |
| Tandard Discharge Current | 0.5 C |
| Battery Type | Lithium-ion |
|---|---|
| Material | LiFePo4 |
| Battery Capacity | 25.6V 50Ah |
| Energy | 1280Wh |
| Cycle Life | >4000cycles @1C,80% DOD |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Battery Nominal Voltage | 12.8V |
| Battery Rated Capacity | 460Ah |
| Energy | 5888Wh |
| Resistance | ≤15mΩ |
| Cell Part Number | IFP45173184-155AH |
|---|---|
| Cell Type | LFP Power Battery |
| Outlook | Square Aluminum Shell |
| Rated Capacity | 155Ah@1C@25℃ |
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Cell Part Number | IFP45173184-155AH |
|---|---|
| Cell Type | LFP Power Battery |
| Outlook | Square Aluminum Shell |
| Rated Capacity | 155Ah@1C@25℃ |
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Nominal Voltage | 12.8V 120Ah |
|---|---|
| Nominal Capacity | 120Ah |
| Rated Energy | 1536Wh |
| Internal Resistance | ≤65mΩ |
| Dimensions | 446x198x208mm |
| Cell Type | LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Nominal Capacity | 6000mAh |
| Case | Stainless |
| Operating Temperature | -20°C To 60°C |
| Rated Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 80Ah |
| Energy | 2048Wh |
| Internal Resistance | ≤12mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 120Ah |
| Energy | 1536Wh |
| Resistance | ≤65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |