| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 1920Wh |
| Internal Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Voltage | 76.8V |
|---|---|
| Battery Nominal Capacity | 150Ah |
| Rated Energy | 11520Wh |
| Inner Resistance | ≤30mΩ |
| Self Discharge | <3% Per Month |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5.12KWh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Rated Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Charging Voltage(V) | 14.6V |
| Operating Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Storage Temperature | -20 ℃ To 60℃ |
| Charging Temperature | -10℃ To 50℃ |
| Chemical Formula | Lithium Titanate Oxide |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Rated Capacity | 7.8Ah |
| Energy | 187.2Wh |
| Cycle Life | >10000cycles @1C,80% DOD |
| Chemical Formula | Lithium Titanate Oxide |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Rated Capacity | 7.8Ah |
| Energy | 187.2Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >10000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Chemical Formula | Lithium Titanate Oxide |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Rated Capacity | 3.9Ah |
| Energy | 93.6Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >10000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Chemical Formula | Lithium Titanate Oxide |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Rated Capacity | 6.5Ah |
| Energy | 156Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >10000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Product Type | Marine Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Rated Nominal Capacity | 100Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Dimension(W×D×H) | 460×480×133mm |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 4.8Ah |
| Energy | 61.4Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | 0 .99 |