| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 42Ah |
| Energy | 1075.2Wh |
| Cycle Life(1C,80%DOD,25℃) | >2000cycle @1C,80%DOD |
| Battery Senario | Solar Street Light Battery |
| Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 4.4Ah |
| Energy | 56.3Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 460Ah |
| Energy | 5888Wh |
| Resistance | ≤15mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Nominal Capacity | 560Ah |
| Rated Energy | 7168Wh |
| Inner Resistance | ≤30mΩ |
| Self Discharge | <5% Per Month |
| Model | LTO Battery Cell |
|---|---|
| Capacity | 1500mAh |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Battery Type | Lithium Titanate Battery Cell |
| Work Temperture | -40℃~+65℃ |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 628Ah |
| Energy | 8038Wh |
| Resistance | ≤15mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate |
|---|---|
| Cell Material | LiFePo4 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 42Ah |
| Energy | 1075Wh |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 41.8Ah |
| Energy | 535Wh |
| Resistance | ≤65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Model | LTO Battery Cell |
|---|---|
| Capacity | 1500mAh |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Battery Type | Lithium Titanate Battery Cell |
| Work Temperture | -40℃~+65℃ |
| Battery Type | Lithium-ion |
|---|---|
| Material | LiFePo4 |
| Battery Capacity | 12.8V 50Ah |
| Energy | 640Wh |
| Cycle Life | >4000cycles @1C,80% DOD |