| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 2048Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Key Parameters Item | 12.8V 100Ah |
|---|---|
| Rated Capacity | 1280Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25 |
| Weight | 10.1kg |
| Terminal Type | M8 |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Product Weight | 10.1kg |
| Terminal Type | M8 |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25 |
| Rated Capacity | 1280Wh |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 460Ah/Customized |
| Rated Energy | 23552Wh |
| Product Weight | 980kg |
| Dimension | 1030x630x627mm |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage | 72V |
| Rated Capacity | 300Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Nominal Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Usage Scenario | Caravan/RV/Pickup |
|---|---|
| OEM/ODM | Accpted |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 230Ah |
| Chemistry | Lithium Iron Phosphate(LiFePO4) |
|---|---|
| Battery Voltage(V) | 12.8V |
| Charging Voltage(V) | 14.6V |
| Operating Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Housing Protection | IP65 |
| Cell Specifications | 4 Series Of Lithium Iron Phosphate Cells |
|---|---|
| Interface Type | Charge And Discharge Are Both At The Same Port |
| Charge Voltage | 14.6V |
| Voltage Range | 9.6~15V |
| Continuous Charging Current | ≤150A |