| Battery Voltage | 48V |
|---|---|
| Capacity | 300Ah/Customized |
| Weight | 790±10kg |
| Product Size | 985x543x635mm |
| Cell | LifePo4 Lithium Battery |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Capacity | 460Ah/Customized |
| Battery Pack Weight | 980kg |
| Product Size | 1030x630x627mm |
| Cell | LifePo4 Lithium Battery |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Battery Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Cycle Life(25℃,0.5C/0.5C,100%DOD) | >4000cycles @0.5C,80% DOD |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Capacity | 80Ah |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Resistance | ≥98% |
| Standard Charge | CC/CV |
| Energy Storage System Code | 21KWH |
|---|---|
| Outlet Socket | 1*48V/10000VA |
| Inverter | 16A-230V |
| Inlet | 15A-230V |
| Battery Nominal Voltage | 51.2 VDC |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560wh |
| Internal Resistance | ≤45mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Chemical Formula | Lithium Iron |
|---|---|
| Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 7.5Ah |
| Energy | 192Wh |
| Cycle Life(25℃,1C/1C,100%DOD) | >2000cycles ,Remaining Capacity>80% |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 1920Wh |
| Internal Resistance | ≤30mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Type | Lithium-ion |
|---|---|
| Material | LiFePo4 |
| Battery Capacity | 12.8V 100Ah |
| Energy | 1280Wh |
| Cycle Life | >4000cycles @1C,80% DOD |