| Basic Parameters | LFP 29.2V25A |
|---|---|
| Weight | 2.05Kg |
| Dimension(LxWxH) | 283x142x64mm |
| Continuous Out-put Power | 730W |
| IP Protection | IP20 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Resistance | ≤ 65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 38.4V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 100Ah |
| Rated Energy | 3840Wh |
| Resistance | ≤60mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 38.4V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Resistance | ≤60mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Lithium Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560wh |
| Dimension(W×D×H) | 507×201.5×215mm |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 150Ah |
| Nominal Energy | 3840Wh |
| Dimension(L×W×H) | 520×269×220mm |
| Dimension(L×W×H) | 20.47×10.59×8.66'' |
| Battery Model | 12V 200AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 150A |
| Iner Resistence | <65mΩ |
| Battery Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 4096Wh |
| Resistance | ≤35mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Battery Nominal Voltage | 12.8V |
| Battery Rated Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 12.8V |
| Rated Capacity | 70Ah |
| Energy | 896Wh |
| Dimension(W×D×H) | 279×175×189mm |