| Model | JS-LFP12.8V80Ah |
|---|---|
| Housing Material | ABS |
| Max.Pulse Discharge Current(3 Sec) | 1000A |
| Dimension(W×D×H) | 306×174×200/220mm |
| Weight | 11.5kg |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >6000cycles @0.5C,80% DOD |
| Battery Type | LiFePO4 |
|---|---|
| Battery Voltage | 12.8V |
| Battery Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage | 72V |
| Rated Capacity | 300Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |
| Nominal Voltage | 51.2V |
|---|---|
| Rated Capacity | 50Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤48mΩ |
| Cycle Life | >4000cycles |
| Chemical Formula | LiFePO4 |
|---|---|
| Voltage | 72V |
| Rated Capacity | 300Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Cycle Life | >4000 Cycles @80% DOD, 1C/1D 25℃ |
| Battery Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 80Ah |
| Battery Energy | 1024Wh |
| Battery Weight | 11.5kg |
| Continuous Discharge Current | 80A |
| Battery Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 15Ah |
| Energy | 384Wh |
| Resistance | ≤50mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Battery Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Battery Rated Capacity | 110Ah |
| Energy | 1408Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >3000cycles @1C.80% DOD |
| Rated Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Battery Capacity | 100Ah |
| Nominal Energy | 2560wh |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Cycle Life | >4000cycles |