| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 4.4Ah |
| Energy | 56.3Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 80Ah |
| Energy | 1024Wh |
| Resistance | ≤20mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560wh |
| Resistance | ≤45mΩ |
| Efficiency | ≥0.98 |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 60Ah |
| Rated Energy | 768Wh |
| Resistance | ≤12mΩ |
| Watt-Hours(0.5C,25℃) | 768Wh |
| Nominal Capacity | 2Ah |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Internal Resistance | ≤3mΩ |
| Cycle Life | ≥6000cycle @25°℃ 1C 100%DOD,80%SOH |
| Working Temperature | -40°℃~+60℃ |
| Nominal Voltage | 25.6V |
|---|---|
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 2560Wh |
| Resistance | ≤ 65mΩ |
| Efficiency | 0.99 |
| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 20Ah |
| Energy | 960Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Effciency | ≥0.98 |
| Model | 12V 120AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 120A |
| Composed Type | In Parallels And Series |
| Model | 12V 150AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 150A |
| Composed Type | In Parallels And Series |
| Model | 12V 200AH |
|---|---|
| Material System | LiFePO4 Cell |
| Working Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Discharging Current | 150A |
| Composed Type | In Parallels And Series |