| Cell Type | LiFePO4 Lithium Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 38.4V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Dimension(W×D×H) | 532×207×215mm |
| Cell Material | LiFePO4 Lithium Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Rated Capacity | 150Ah |
| Energy | 7680Wh |
| Dimension(W×D×H) | 400×650×222mm |
| Nominal Voltage | 76.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 314Ah |
| Nominal Energy | 24115Wh |
| Dimension(L×W×H) | 1200×500×250mm |
| Cell Type | LiFePo4 Lithium Battery |
| Chemistry | LiFePO4 |
|---|---|
| Nominal Voltage | 25.6V |
| Rated Capacity | 200Ah |
| Energy | 5120Wh |
| Dimensions | 640x245x220mm |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 8.8Ah |
| Energy | 112.6 Wh |
| Cycle Life | >3000cycles @1C,80% DOD |
| Self Discharge | 2% Per Month |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Nominal Capacity | 80Ah |
| Rated Energy | 1024Wh |
| Internal Resistance | ≤20mΩ |
| Size(L×W×H) | 181×136×320mm |
| Nominal Voltage | 48V |
|---|---|
| Rated Capacity | 20Ah |
| Rated Energy | 960Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Effciency | ≥0.98 |
| Cell Type-Chemistry | LiFePO4 Cell |
|---|---|
| Nominal Voltage | 38.4V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Energy | 3840Wh |
| Dimension(W×D×H) | 532×207×215mm |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 560Ah |
| Energy | 7168Wh |
| Resistance | ≤30mΩ |
| Cycle Life | >6000cycles @0.5C,80% DOD |
| Nominal Voltage | 12.8V |
|---|---|
| Rated Capacity | 15.4Ah |
| Energy | 197.1Wh |
| Resistance | ≤2.5mΩ |
| Efficiency | 0.99 |